O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

O czym pamiętać przy montażu drewnianych paneli podłogowych?

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz panele podłogowe drewniane.

Panele podłogowe prezentują się niemal tak, jak drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie proste, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym objaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Warto pamiętać również o oddzieleniu ich od podłoża – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj paneli z paczki – nie uszkodzisz ich, czekając dwie doby – dzięki temu ulotni się z nich zgromadzona woda. Panele i narzędzia gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając montaż paneli, pamiętaj o jednym – specjaliści polecają robić to zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są uszkodzone, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża, która powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał żadnych problemów.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Musisz więc zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]