Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Jakie role pełnią tabliczki informacyjne

Więcej o tabliczkach informacyjnych.

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo ważne w polskich miastach oraz w budynkach. Na co dzień możemy ich nawet nie dostrzegać, ale sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, a budynki są bezpieczniejsze. Przekonajmy się więc w jakich miejscach możemy zobaczyć tabliczki informacyjne oraz jakie pełnią funkcje.

Tabliczki informacyjne – usprawniają odnalezienie właściwego pokoju

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które oznaczają budynki – bloki, biurowce, szkoły, komisariaty policji. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Trzeba jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na elewacjach budynków, gdyż bardzo często możemy je też dostrzec w środku. To ogromna grupa oznaczeń, które zazwyczaj służą bezpieczeństwu i mówią o zagrożeniach. Takie tabliczki ułatwiają znalezienie właściwego biura lub osoby w dużych kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu widnieją tabliczki z określeniami referatów. Szukasz burmistrza czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to bez problemu. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy drzwiach. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wskazują tzw. palarnie

Nie możemy jednak zapominać o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo. Pokazują wyjścia ewakuacyjne, wyodrębniają pomieszczenia dla palących, komunikują o groźnych substancjach. Obiekty użyteczności publicznej mają obowiązek stosowania tabliczek informacyjnych, są również pracownicy od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z solidnych surowców (np. PCV), często świecą w ciemności, a ich montaż jest niezwykle prosty.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]