Duży wybór srebrnych wisiorków

Duży wybór srebrnych wisiorków

Potrzebujesz zawieszek srebrne? Kliknij tu.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest plastyczne, pięknie wygląda i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym możemy uszkodzić. Jak więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla wykonanych ze srebra ozdób bywają szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich do pielęgnacji biżuterii, a podczas mycia naczyń koniecznie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą powodować, że wyblaknie albo się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej owinąć je delikatną tkaniną lub wrzucić do foliowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą, która świetnie usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko jaja i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde mogą porysować powierzchnię.