Kolczyki z ametystami

Kolczyki z ametystami

Dowiedz się więcej o ametystach.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją unikatową purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją niemałą rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było inkrustowane ametystem, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Z tego powodu biżuterię z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym połączeniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Właściwości biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem harmonii. Dlatego też biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na kolor i walory estetyczne, ale również z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc wisiorek z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i zapomina o troskach. Jednak w tych sprawach najlepiej wyrobić sobie własną opinię.