Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Srebrne kolczyki – jak wybierać i pielęgnować

Jeśli potrzebujesz kolczyków srebrnych, zobacz tutaj.

Jednymi z najczęściej nabywanych przez panie dodatków są bez wątpienia srebrne kolczyki. Pasują na każdą sytuację – wyjątkowo wzniosłą i w luźniejszym stylu. Sprawdźmy w czym tkwi tajemnica, że są tak rozchwytywane, a także w jakich miejscach można je nabyć.

Srebrne kolczyki – najtrwalsze wzory

Srebrne kolczyki występują w zróżnicowanych rodzajach. Najbardziej modne są subtelne wkręty, które pasują na różne wydarzenia, są skromne, a jednocześnie szykowne. Równie często kupowane są wiszące kolczyki, które cudownie podkreślają sylwetkę. Mogą być wysadzane szlachetnymi kryształkami albo zupełnie proste. Elementy wykonane ze srebra nie powodują podrażnień skóry, co nierzadko występuje w przypadku ozdób z metali nieszlachetnych. Najbardziej oryginalne kolczyki uzyskano techniką matowienia, więc kupując je zweryfikujmy numer próby oraz technologię ich wykończenia.

Srebrne kolczyki – jak dbać żeby były zawsze błyszczące

Srebrne kolczyki trzeba dobrze czyścić i na bieżąco eliminować śniedź, żeby stale prezentowały się jak nowe. Powinno się wycierać je regularnie miękką szmatką wyprodukowaną z miłego w dotyku tworzywa, używać specjalistyczne preparaty nabłyszczające, a przeznaczone na specjalne okazje kolczyki trzymać w przeznaczonych do tego pokrowcach. Nie wykorzystujmy natomiast domowych sposobów polerowania, takich jak pasta do zębów czy soda oczyszczona. Tego typu środki mocno naruszają miękką strukturę srebra.

Gdzie znaleźć największy wybór srebrnych kolczyków?

Największy wybór kolczyków znajdziemy na pewno w e-sklepach, które zapewniają ekspresowe doręczenie i rozmaite obniżki cen. Poza tym zakupy w internecie to niebywała wygoda, którą zapewne docenią w szczególności zapracowane panie domu.