Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Sprawdź, gdzie kupić topaz mistyczny.

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem miłośników ozdób. Choć na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej techniki produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na działanie dużej temperatury oraz powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – kolory

Barwy, jakie ma topaz mistyczny zależą przede wszystkim od kruszcu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że topaz ma fioletowy odcień, niebieski zaś jest efektem rozgrzania topazu bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub na Dalekim Wschodzie.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich strojów

Jak przed momentem wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Często stosują go więc do wyrobu naszyjników, kolczyków czy innych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – doskonale prezentuje się również na co dzień. Nie bez znaczenia okazuje się również różnorodność barw, sprawiająca, że prościej można dobrać biżuterię do konkretnego stroju.