biżuteria z cyrkoniami, cyrkonie, pierścionki z cyrkoniami

W temacie ozdabiania biżuterii – cyrkonie

Podczas dzieła zdobienia biżuterii artyści niezwykle często wykorzystują przeróżne kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii unikalnego charakteru, są jednym z podstawowych aspektów wpływających na wartość wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza klientów może pozwolić sobie na prawdziwe skarby w posiadanej biżuterii. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla niezbyt bogatych osób.

Co to w ogóle są cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie wytwarzane kamienie ozdobne, nie pojawiające się naturalnie. Jest to praktycznie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu niemal identycznego wyglądu i zbliżonych właściwości. Zazwyczaj cyrkonia nie ma koloru, ale okazy z dodatkiem niestandardowych minerałów mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się jako ozdoby w jubilerstwie, choć nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Używa się je między innymi w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. Dawniej, przez swoje cechy używane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie programy kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas najczęściej spotykana postać cyrkonii, czyli biżuteria, zamówić ją można na przykład za pomocą internetu.