Złota i srebrna biżuteria z topazami

Złota i srebrna biżuteria z topazami

Dowiedz się, gdzie kupić topazy, wejdź na www.topazy.com.pl.

Topaz jest jednym z najtwardszych minerałów na świecie, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania tarczy szlifierskich. Poza tym jest także jednym z najładniejszych kamieni, zaś jego właściwości od dawna są doceniane przez jubilerów oraz nabywców ozdób. Może przybierać najróżniejsze odcienie – od bieli, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go wyłącznie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez złotników jest najczęściej obrabiany szlifem fasetkowym, co nadaje mu oryginalnych walorów estetycznych.

Biżuteria z topazami – co czeka na nas na rynku

Barwa topazu sprawia, że jest on stosowany przede wszystkim do produkcji biżuterii ze srebra – świetnie łączy się z owym metalem. Należy jednak dodać, że w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są także wersje wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej pierścionki oraz wisiorki, ale jubilerzy wytwarzają również inne ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to niekiedy koszt rzędu tysiąca złotych, natomiast za wykonane ze srebra zapłacimy aż sześciokrotnie mniej.

Dość problemów ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich zalety, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. Chcąc znaleźć modele szczególnie odpowiadające naszym upodobaniom warto zatem udać się do paru salonów – zaś to pochłania mnóstwo wysiłku. Aby takich problemów uniknąć, warto postawić na kupno online. Będzie to wyjście dużo łatwiejsze, a oprócz tego korzystając z sieci możemy także wyszukać kolczyki i wisiorki w okazyjnych cenach.