Mass collect i możliwości jakie daje

Mass collect i możliwości jakie daje

Zajrzyj tu jeżeli zastanawiasz się co to jest mass collect.

Mass collect to usługa, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – korzyści z nadania klientom indywidualnych numerów rachunków

Funkcja usługi mass collect jest w zasadzie dość prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie ich identyfikatorem. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość klientów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych czy wszelkich branżach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże wcześniejsze przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do realizacji przelewu (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty czy też przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się także na mniej czasochłonne księgowanie przelewów niż podczas księgowania przez pracownika, a równocześnie na eliminację możliwych omyłek nieraz wynikających w trakcie tego procesu.

Mass collect także dla przedsiębiorstw obsługujących mniej niż 100 faktur

Choć mass collect nie jest obecnie dostępne w większości banków (posiadają ją m.in. mBank i Bank Pekao) warto zastanowić się nad jego wykorzystaniem w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca rozlicza około 100 dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect wiąże się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym monitorowanie na bieżąco przychodzących należności) czy połączenie z aplikacjami Finance Automation. Taką polską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po kilku miesiącach przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]