Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Sztabka złota – czy to bezpieczna i opłacalna inwestycja?

Szukasz sztabek złota? Sprawdź goldbroker.pl.

Odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym lub zakładanie lokat nie jest dzisiaj tak dochodowe jak parę lat temu. Niskie oprocentowanie oferowane przez banki, ale też i większe zrozumienie, że nie inwestowane środki przynoszą zysku sprawiły, że szukamy metod, które umożliwią naszym oszczędnościom przynosić po latach dodatkowy dochód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych i akcji, coraz większe grono zwolenników zdobywają metale inwestycyjne, a w szczególności – sztabki złota.

Sztabka złota to wieloletnia inwestycja

Na wstępie należy dobitnie podkreślić, iż inwestycja środków w złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja. Złoto zwykle nie poddaje się mniejszym i większym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a nawet destabilizacja polityczna i ekonomiczna nieraz zwiększa jego wartość. Owszem można zauważyć wahania w jego ceny, jednak badając jej historyczny wykres bez trudu daje się zobaczyć, iż z biegiem czasu idzie ona w górę. Co jest tego powodem? Od kilkuset lat ilość tego metalu szlachetnego dostępna na rynku utrzymuje się praktycznie bez zmian. Kiedyś służył on jako uniwersalna waluta, w dzisiejszych czasach jest szeroko wykorzystywany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice, a także – wciąż na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, iż wydobycie złota jest nieprzerwane i teoretycznie powinno go być coraz więcej, odzyskiwanie tego kruszcu zastosowanego między innymi podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak telefony komórkowe albo kable USB) jest częstokroć nierentowny, tym samym zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i przewiduje się, że w przyszłości ta tendencja się nie odwróci.

Sztabki złota – produkowane w różnych rozmiarach

Czytając o lokacie oszczędności w złoto w sztabkach większa część osób z miejsca oszacuje, iż to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Jednakże złote sztabki są produkowane w wielu rozmiarach, więc zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiejś części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te małe sztabki są też idealnym pomysłem na prezent. Więksi inwestorzy, posiadający większy kapitał raczej wybierają cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, jak również 1 kg. Trzeba jednakże wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie można podzielić kupionej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, wybierając większą sztabkę kupujemy złoto zdecydowanie taniej. Toteż warto nabywać złoto w sztabkach o różnym ciężarze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są wstępnie podzielone na drobne sztabki.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]