Antena naziemna – cechy charakterystyczne

Antena naziemna – cechy charakterystyczne

W tym miejscu znajdziesz antenę DVB T.

W przeważającej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie życia bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym urządzeniem, należy zainwestować również we właściwą antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj wyjątkowo duży. W sklepach dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się dzisiaj w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które teraz oferują nam producenci, charakteryzują się też wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej wyborze?

Ogromna oferta anten tego typu sprawiła, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Należy pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat ulokowania nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]