Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Blacha trapezowa dachowa – charakterystyka i wykorzystanie

Jeśli szukasz blachy trapezowa, koniecznie wejdź na www.regamet.pl/blacha-trapezowa/.

Blachy trapezowe dachowe tworzą trwałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego trapez na dach staje się coraz bardziej popularny?

Blachy trapezowe – ekonomiczne a jednocześnie mocne pokrycie

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – arkusze mają przetłoczenia w formie trapezu. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda brygada budowlana. Budulec ten jest ceniony także z uwagi na zalety ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą dużych kosztów. Z uwagi na niską cenę artykułu i prosty montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do wykonywania pokryć dachowych i może być wspaniałą alternatywą dla droższej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową może wytrzymać w dobrym stanie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, posiada wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być użyta blacha trapez?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Dobrze prezentuje się na obiektach z dachem o sporej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być też wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Blacha trapez będzie także wspaniale prezentować się jako uwieńczenie magazynów, wiat bądź budynków gospodarczych. Blachy trapezowe dachowe dachową wypada kupować bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy pewność, iż towar jest najwyższej jakości i spełni nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. systemy rynnowe.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08