Bursztyn

Bursztyn

Chcesz kupić biżuterię z bursztynem? Koniecznie odwiedź ten adres.

Biżuteria z bursztynem jeszcze długo nie wyjdzie z mody – tak u młodych ludzi, jak i znacznie starszych osób. Jej popularność nie powinna bądź co bądź zaskakiwać – jantar jest przecież jednym z najatrakcyjniejszych surowców, a łatwość jego preparacji sprawia, że wytworzone z niego ozdoby można dopasować do najróżniejszych trendów. Aby cieszyć się jej właściwościami, musimy o jantar odpowiednio się zatroszczyć. O co chodzi? Powie wam nasz artykuł.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Jantar to niezwykle wrażliwy surowiec – z tego powodu biżuteria z bursztynem bezwzględnie musi być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy naszyjnik należy owinąć jedwabną tkaniną, a następnie dokładnie otulić folią i umieścić w drewnianym pudełku. Powinniśmy też mieć na uwadze, by w jednym opakowaniu nie trzymać kilku przedmiotów – mogą się przecież porysować.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Bursztyn nie toleruje silnych substancji chemicznych. Lepiej więc postąpimy, wykorzystując do jego czyszczenia łagodniejsze substancje – między innymi mleczko migdałowe lub kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką szmatką, nieznacznie nasączoną wodą – nigdy nie możemy użyć jej za dużo.

Jak odnowić biżuterię z bursztynem?

Odkopałeś w szafie starą biżuterię z bursztynem? Niewątpliwie nadal jest cudowna, jednak czas odcisnął na niej swoje piętno. Czy można ją odrestaurować? Podchodząc do tego sam, możesz tylko pogorszyć sprawę – najlepiej zatem postąpisz, prosząc o pomoc jubilera.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]