Dlaczego warto kupować meble z litego drewna?

Dlaczego warto kupować meble z litego drewna?

Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej o ofercie zakładu stolarskiego.

Żyjemy w czasach kiedy również w niewielkich miejscowościach bez problemu można wskazać rozmieszczenie znanych sklepów meblowych. Ich asortyment jest nierzadko tak szeroki, iż wchodząc do takiego salonu można w kilka godzin urządzić całe mieszkanie. Jednakże umeblowanie z popularnych sieciówek wytwarzane jest często z prostych w obróbce i lekkich płyt pilśniowych. Z rzadka są one jednakowo mocne oraz ładne jak meble z litego drewna, zaprojektowane przez zawodowców pracujących w zakładach stolarskich, a następnie wykonane z dbałością o każdy element.

Meble drewniane – zakup na lata

Zamówienie mebli produkowanych taśmowo ciężko nazwać zakupem na lata. Meble z większości sieciówek już po kilku latach będą przejawiać wyraźne oznaki eksploatacji: zawiasy się obluzują, okleina odwzorowująca drewno rozerwie się na rogach, a tylne ścianki z cienkiej sklejki z czasem się wypaczą lub złamią. To nie meble naszych babć i dziadków, które przechodziły na kolejne pokolenia w prawie że nienaruszonym stanie. Meble z litego drewna w dzisiejszych czasach nie są wbrew pozorom rzadkością na rynku, jednak nie są tak rozchwytywane, bo łatwiej, taniej i szybciej jest Polakom kupować w marketach meblowych. Naturalnie, kupujący zwraca uwagę na to, że meble dębowe z reguły są nieco droższe i, gdy wykonywane są na zamówienie, niekiedy czeka się na nie nawet kilka tygodni. Jednakże w zamian za to zamawiający zdobywa produkt gotowy przetrwać dekady, o ile będzie się go poprawnie pielęgnować. A utrzymanie w dobrym stanie mebli dębowych wbrew pozorom nie wymaga ogromnego nakładu pracy.

Meble z drewna litego – pasują do różnorodnych stylów aranżacyjnych

Oprócz fenomenalnej trwałości wyroby z litego drewna mają także dużo innych atutów, co powoduje, iż nadal są promowane i polecane przez popularnych architektów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o nieskomplikowanym wyglądzie dodają wnętrzom wykwintny charakter. Drewniane meble wnoszą przytulność łączoną z ogniskiem domowym, jak również zaznaczają przywiązanie ich właściciela do przyrody. Lite drewno perfekcyjnie pasuje do różnych trendów aranżacyjnych, zatem szafa bądź stół zamówiony do mieszkania w stylu rustykalnym można będzie bez problemu wpleść po kilku latach w inny, przykładowo industrialny wystrój. Co ciekawe, nawet gdy ktoś zapomni o okresowej pielęgnacji mebli, wyroby z litego drewna zwykle można względnie łatwo odrestaurować.

Nasz adres:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]