Jakie buty jeździeckie kupić – skórzane czy z innych materiałów?

Jakie buty jeździeckie kupić – skórzane czy z innych materiałów?

Jeśli chcesz kupić buty do jazdy konnej, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Oczywiście nie może to dziwić – zwłaszcza, jeżeli zauważa się spore atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: trening odpowiedniej postawy, wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, a także polepszenie kondycji. Ponadto ma zbawienne działanie na samopoczucie: niweluje napięcie, zwiększa poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Aby jednak w pełni korzystać z pożytków jeździectwa, musimy właściwie dobrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety czy oficerki?

Rozróżnia się dwa podstawowe typy butów jeździeckich: sztyblety oraz oficerki. Pierwsze są o wiele krótszei sięgają nieco powyżej kostki. Oficerki to zaś obuwie niezmiernie wysokie, sięgające powyżej kolana. Dzięki temu gwarantują osłonę większej powierzchni nogi, zmniejszając zagrożenie powstawania sińców czy otarć. Sztyblety kosztują mniej niż oficerki, jednak nabywając je należy pamiętać o tym, aby wyposażyć się także w ochraniacze nóg – czapsy ewentualnie sztylpy.

Z jakich surowców są wykonywane buty do jazdy konnej?

Kupując buty do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są one wytworzone. Na rynku dostępne jest obuwie uszyte ze skóry oraz jej różnych zamienników. Skóra jest z pewnością bardziej kosztowna, lecz opłaca się na nią zdecydować ze względu na większą wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do konturu stopy jeźdźca. Warte uwagi są szczególnie buty ze skóry cielęcej, która jest delikatna i szybciej nabiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, niemniej jednak jej niska cena jest sporą zaletą.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]