Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną.

Nieduże dekoracje z kamienia i minerałów od lat zajmują miejsce w naszych domach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po świecie, a nieraz nabywamy pod wpływem impulsu, gdyż pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Z rzadka jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – najczęściej to zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać przedmioty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale również inne narzędzia.

Lampy solne występują w kilku kolorach

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, bowiem występują w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o jednakowym wzorze krystalizacji i kształtach. Niezmiernie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie naruszoną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy parający się robieniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, m.in. kuli czy też walca.

Co jest przyczyną popularności lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, czyli wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te wyzwalane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi osobom borykającym się z astmą bądź alergią. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest kojący i delikatny, zatem rekomenduje się używanie ich osobom, którym dokucza brak snu albo stres, gdyż dzięki nim można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]