Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego

Więcej na temat marki CarePump na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego celem jest poprawienie krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których siłę i częstotliwość terapeuta przystosowuje indywidualnie do punktu ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Aparat do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej stosują aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nasuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory aparat uciska kończynę, pobudzając w ten sposób krążenie limfy. Istnieje dużo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” czy wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia stała się też ogromnie popularna w świecie sportu, w głównej mierze jako etap regeneracji powysiłkowej.

Mobilne aparaty do masażu limfatycznego w domu

Mnóstwo opcji zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby chętnie korzystające z tej formy terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą mobilnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i kompaktowe, zatem bez problemu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być zawsze ustalone z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi miażdżyca i choroba nowotworowa, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]