filament do drukarki 3D, materiały do druku 3D

Materiały do druku 3D.które znajdziesz w ofercie CadXpert

Firma CadXpert proponuje wszechstronną ofertę materiałów do drukarek 3D: filamenty, żywice fotopolimerowe i inne. Materiały te można podzielić na cztery typy:
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie,
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnych własnościach, które utwardza się z użyciem,
– PolyJet – utwardzane za pomocą światła UV płynne żywice fotopolimerowe,
– FDM – warstwy ciekłych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Wydzielamy tu 2 podkategorie: FDM do błyskawicznego tworzenia prototypów z ekonomicznych termoplastów oraz przemysłowe FDM stosowane do profesjonalnego wytwarzania z funkcjonalnych materiałów termoplastycznych.

Filament – nietoksyczny oraz ogólnodostępny materiał do drukarek 3D

Filament to tworzywo wykorzystywane do druku 3D w technologii FDM. Ta technologia druku oraz tworzywo są używane do błyskawicznego prototypowania z prostych w obróbce surowców, a także do seryjnej produkcji i testowania funkcjonalnego. Które filamenty są zwykle wykorzystywane w drukarkach 3D? Przede wszystkim sięga się po łatwe do modelowania PLA (poliestry alifatyczne), tworzywa inżynieryjne (między innymi te o wysokiej udarności) albo charakteryzujące się specjalnymi cechami (przykładowo ognioodpornością). Technika druku FDM dorównuje wydrukom uzyskanym za pomocą innych rozpowszechnionych metod: wtrysku lub termoformowania. Nadrzędne atuty filamentów to rozsądna cena idąca w parze z dobrą jakością wydruku 3D, proekologiczny proces ich wytwarzania (czysty i jednocześnie nietoksyczny, wobec tego wykonane z jego pomocą prototypy można wykorzystywać np. w biurach), jak również wysoka dostępność.
W ofercie firmy CadXpert w technologii FDM znajdziemy filamenty:
– do szybkiego prototypowania,
– inżynieryjne,
– elastomery.

Materiały do druku 3D – o fotopolimerach

Nie licząc filamentów, w asortymencie firmy CadXpert znajdziemy też wiele innych materiałów do drukarek 3D. W stereolitografii (inaczej technologii SLA) są to między innymi materiały:
– inżynieryjne,
– odlewnicze,
– standardowe,
– stomatologiczne.
Jakie przeznaczenie ma ciekła żywica fotopolimerowa utwardzana wiązką lasera? Nadzwyczaj szerokie. Najczęściej stosujemy ją w przemyśle i branży medycznej do wydruku 3D projektów koncepcyjnych oraz prototypów, a także wszelkich detali wymagających wygładzonej powierzchni.
Z kolei w technologii PolyJet są to między innymi materiały:
– imitujące polipropylen,
– gumopodobne,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uznawana za kompleksową oraz niesłychanie dokładną technologię drukowania w 3D. Poszczególne warstwy płynnych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno przy pomocy światła ultrafioletowego. Dzięki swoim właściwościom korzysta się z nich przeważnie do sporządzania modeli koncepcyjnych, inżynieryjnych, anatomicznych oraz odwzorowujących wyrób końcowy. Z tych żywic produkowane są również opakowania, pojemniki oraz inne artykuły użytkowe.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]