Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Orynnowanie dachu – systemy odprowadzania wody

Jeśli chcesz kupić rynny plastikowe, skieruj się na tę stronę.

Systemy dachowe tworzy szereg modułów. Pośród tych, które mają najistotniejsze znaczenie z punktu widzenia ich solidności i wygody użytkowania jest z całą pewnością orynnowanie dachu. To właśnie ono pozwala na skuteczne odprowadzenie deszczówki i tym samym uniknięcie wielu problemów związanych z jej kumulowaniem się. Nie powinniśmy więc bagatelizować wyboru najlepszych modułów wchodzących w jego skład. To jednak zadanie trudne i wymagające fachowej wiedzy oraz umiejętności – podobnie jak zakładanie rynien. Co zatem winniśmy o nich wiedzieć? Jakie dokładnie zadanie pełnią takie systemy? Z jakich elementów się one składają? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

Orynnowanie dachu – jakie moduły je tworzą?

Systemy tworzące orynnowanie dachu składają się z 3 części, które z kolei zbudowane są z wielu mniejszych elementów. Oprócz orynnowania dachu, składającego się z przekroju rynien otwartych (nazywanych korytkami), do których spływa woda schodząca z dachu, składają się na nie też rynny pionowe oraz elementy znajdujące się blisko gruntu lub pod nim, których funkcją jest odprowadzenie wody do ścieków. Samo orynnowanie dachu tworzą proste rynny łączone za pomocą łączników, a na kątach dachu – narożników. Są one montowane do pokrycia dachowego za pomocą haków, a kończone deklami. Łączenie orynnowania dachu z rynną pionową to sztucer wraz z sitkiem, które jest odpowiedzialne za zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń mogących trafić się do rynny pionowej, a później do kanalizacji.

Rynny plastikowe, metalowe lub PCV – co wybrać?

W asortymencie hurtowników znajdziemy orynnowanie dachu wyprodukowane z różnych materiałów – między innymi z metalu lub PCV. Które z nich będą najlepsze? To zależy od specyfiki budynku oraz tego, w jakim stopniu jest on wystawiony na działanie opadów. Decyzję o doborze konkretnego orynnowania warto więc skonsultować z profesjonalistą.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08