Skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe – o ochraniaczach dla koni

Skokowe, ujeżdżeniowe, transportowe – o ochraniaczach dla koni

Jeśli chcesz kupić ochraniacze dla koni, koniecznie sprawdź horse-trade.pl/pl/c/Ochraniacze-dla-konia/44.

Osoby, które po prostu nie są zainteresowane jazdą konną, nierzadko są zdziwione, iż nogi koni powinno się zakrywać odpowiednimi ochraniaczami. Oferta produktów tego typu jest bardzo bogata i w sprzedaży dostępnych są dziesiątki ochraniaczy dla koni wykonanych z rozmaitych materiałów. To powoduje, że także wprawni jeźdźcy miewają często kłopot z ich wyborem.

Czym kierować się kupując ochraniacze dla konia?

Nadrzędną wytyczną do doboru ochraniaczy, które trzeba ubrać koniowi, jest rodzaj aktywności, jaką w danej chwili podejmuje zwierzę. Jest sporo rodzajów ochraniaczy: transportowe, stajenne, rajdowe, crossowe, ujeżdżeniowe, skokowe oraz specjalistyczne, a każde z nich spełnia nieco inne funkcje. Przykładowo, ochraniacze ujeżdżeniowe obniżają groźbę wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, jak również skaleczeń, które czasami zdarzają się podczas ćwiczeń ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego typu świetnie absorbują dynamikę uderzenia, a jednocześnie podtrzymują staw pęcinowy. Natomiast ochraniacze skokowe wyróżniają się twardą zabudową skupioną na zabezpieczeniu tylnej powierzchni i boków kończyny konia, co chroni ją w chwili zderzenia z drążkiem przeszkody. Nogi koni sportowych, które z racji udziału w przeróżnych konkursach jeździeckich przemieszczane są regularnie nawet setki kilometrów od stadniny, osłaniają ochraniacze transportowe. Muszą one być wyprodukowane z tworzyw, które nie spowodują powstania uszkodzeń skóry nawet w czasie dalekiej podróży. W sklepach z artykułami jeździeckimi znajdziesz także kaloszki dla konia, które opracowano z myślą o zwierzętach biorących udział w wyścigach. Kaloszki osłaniają piętkę koni.

Ochraniacze dla koni – z jakich materiałów się je produkuje?

Entuzjaści jeździectwa poszukujący ochraniaczy dla konia znajdą niezwykle obszerną ofertę artykułów, różniących się od siebie nie tylko tworzywem, z których są produkowane, ale kosztem. Owszem, zwykle najatrakcyjniejsze na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, jednakże powinno się o nie stosownie dbać i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie stosunkowo szybko przyjdzie nam je wymienić nowe. Inne materiały, z których robi się ochraniacze, to trwały i lekki neopren oraz inne materiały sztuczne. W sklepach można zamówić też gumowe kaloszki dla koni.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]