okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Szukasz czegoś innego na okna? Polecamy shuttersy wewnętrzne

Urządzając pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi oknom. W większości wypadków decyzja pada na standardowe rozwiązanie, a więc zasłony oraz firanki, które niekiedy łączone są z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Podstawowym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, wobec tego można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od fantazji domowników. Wykonuje się je z płyt MDF, PCV, jak również z listw drewnianych. Shuttersy zakłada się zwłaszcza na oknach, niemniej jednak tak samo dobrze sprawdzają się na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to wprawdzie dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale gros osób zapewne kojarzy je z ekranu telewizora lub kina, gdyż te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w Australii oraz RPA.

Ozdobne okiennice shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez pomocy łańcuszków

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko znakomicie się prezentują, ale mają też przydatne funkcje. Za ich pomocą można kontrolować użycie energii słonecznej: w gorące miesiące ograniczać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi i nie ma zwykle trudności, aby umieścić je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, iż są zdecydowanie droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak nadają wnętrzom niezmiernie luksusowy wygląd, dzięki czemu zwiększają wartość nieruchomości. Trzeba dodatkowo uwydatnić, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest ustawiane bez stosowania linek, co właściciele psów i kotów czy rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się sterczące linki, uznają na pewno za spory atut.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]