Zalety i właściwości blach dachowych

Zalety i właściwości blach dachowych

Chcesz zamówić blachodachówkę? Kliknij tutaj.

Blacha na dach to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów pokryć dachowych. Bez wątpienia duże zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród inwestorów nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich idealny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w licznych gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w domach mieszkalnych (wielorodzinnych oraz jednorodzinnych), a także gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachy dachowe – cechy i atuty

Blacha na dach wyrabiana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która potem zostaje poddana specjalnej obróbce, zapewniającej jej wysoką trwałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie oraz pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość wykorzystanego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma walorami. Wśród nich najważniejsza okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na rdzewnienie. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia również duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, a także wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy obiektów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakieru są również odporne na działanie promieni UV, co sprawia, iż utrzymują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od montażu. Żeby jednak cieszyć się tymi atutami, blachy dachowe trzeba kupić w sprawdzonych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Nowoczesne blachodachówki – gdzie dobrze się sprawdzą?

Blachodachówka, z powodu niskiej wagi, znajduje obszerne zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości struktury. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i stosunkowo tania – oraz przy budowaniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08