Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - ta niebywała oferta Cię pozytywnie zaskoczy.

Góry są niebezpieczne, ale także są urzekające. W zasadzie co parę dni, a szczególnie w miesiącach, gdy urlopowicze masowo przyjeżdżają do modnych miejscowości turystycznych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych fatalnych wypadkach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przygotowania wybrały się na wycieczkę szlakiem o najwyższej trudności. Stąd tym, którzy miłują góry i chcą nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie z orientacji w terenie, chodzenia na rakietach śnieżnych i asekuracji

Najlepszą drogą, by nabyć niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu prowadzonym przez specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką górską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego władania czekanem, chodzenia na rakietach śnieżnych oraz w rakach, poznają zasady asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie oraz survivalu, które są konieczne w przypadku przeróżnych niespodziewanych zdarzeń. Szkolenie omawia też reguły prawidłowego działania w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym także zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma wieloletnie doświadczenie jako organizator ekspedycji w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Polsce, na Słowacji i w Austrii) w bardzo małych grupach, które z reguły nie przekraczają pięciu- osób. Dzięki temu przyswajanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość czasu i uwagi, by mogli oni efektywnie opanować podstawową wiedzę, wymaganą do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]