Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Co powinieneś wiedzieć o digital painting Photoshop?

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, bowiem te gałęzie rozrywki w procesie projektowania postaci oraz świata przedstawionego stosują przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Mając świadomość tych realiów ogromna grupa młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po najpopularniejsze programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego narzędzia do malarstwa cyfrowego korzystają współcześni artyści

Istnieje kilka programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który pomimo że powstał jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się głównym softwarem artystów i game developerów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak między innymi Affinity Photo, Clip Paint Studio czy GIMP, w których przy zastosowaniu różnego typu cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane gwaszem, farbami akrylowymi bądź akwarelami. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość korygowania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz przecież uzupełniać!

Digital painting – szkolenie z udziałem instruktora

Zasadniczo lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Owszem pierwsze próby warto podjąć samodzielnie, jednakże aby dobrze rozwinąć swój warsztat, a jednocześnie poznać przydatne metody stosowania pędzli oraz wszelkie funkcje oprogramowania, należy wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi lekcje digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż wyłącznie podstawowych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednak, żeby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z autorem szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]