Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Tworzenie animacji i modeli w programie Blender 3D

Więcej szczegółów o Blender 3D kurs uzyskasz tu.

Świat rysunku nieustannie się rozwija i coraz częściej artyści odchodzą od tradycyjnych metod na rzecz wykonywania swoich dzieł wyłącznie cyfrowo. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko swobodę wykonywania dzieł 2D, ale także odwzorowania obiektów 3D. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie dużych kosztów – można przecież zainstalować program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia obrazów 3D oraz animacji, a który przy tym jest w pełni darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela

Obsługi dowolnej aplikacji można nauczyć się na własną rękę, aczkolwiek proces ten trwa w takim przypadku dłużej i często bywa niezmiernie męczący. Dlatego też uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie niezmiernie pomocne dla tych, którzy dopiero poznają Blender. Oswajanie się z poszczególnymi funkcjami oraz narzędziami czy nakładanie rozmaitych tekstur i efektów świetlnych na modelowany obiekt będzie łatwiejsze, jeżeli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego pedagoga. Dydaktyk na bieżąco prowadzi korektę projektów wykonywanych przez uczestnika kursu pokazując elementy, które warto dopracowac i sugerując ku temu stosowne rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów najlepiej, aby odbywał się on w małych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów a także pasjonatów animacji

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością pożądaną i cenioną szczególnie w świecie projektowania, filmu i gier wideo. Poznanie oprogramowania Blender 3D otwiera tym samym mnóstwo perspektyw zawodowych. W czasie kursu tworzy się pierwsze profesjonalne dzieła, które później można śmiało zamieścić w swoim portfolio. Nie oznacza to jednak, iż kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Spory procent uczestników tego rodzaju warsztatów to po prostu miłośnicy animacji oraz artyści, którzy chcą spróbować nowych form ekspresji lub rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]