Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Aparaty do magnetoterapii – szybsza regeneracja tkanek i ulga w bólu

Więcej szczegółów o magnetoterapia aparat.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w zakresie 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się wielorakie działanie, jednak wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Całkowitą pewność co do efektywności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Jak działa aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to istotny element ekwipunku gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Z uwagi na znaczne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, zwykle jest to urządzenie stacjonarne, rzadko wykorzystywane przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż w sprzedaży znajdziemy także modele mobilne, doskonale sprawdzające się w pracy z chorymi w ich domach. Aparaty te mają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]