Rodzaje akcesoriów szalunkowych

Rodzaje akcesoriów szalunkowych

Zobacz, gdzie kupić akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i przeznaczenie

Żeby szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy oferują aktualnie wiele elementów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, klucze do rusztowań i żabek napinających, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany też ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dołączone są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy pozwalające spiąć szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse umożliwiające zachowanie optymalnej odległości między prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć również ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości elementy od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Rasto czy Tekko i są do nabycia w rozsądnych cenach.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]