Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Sklejka szalunkowa – podstawowe informacje

Kup sklejkę szalunkową.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł szalunków. Tę rolę mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jakkolwiek na ogół stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można więc postawić obiekty ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są także wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, tj. okna czy drzwi. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie możemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały stosownych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z różnych gatunków drewna – na ogół z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi częstokroć stosowany wariant to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane dysponują z reguły swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. łączników oraz głowic.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]