Wraca moda na projekty domów góralskich

Wraca moda na projekty domów góralskich

Projekty domów góralskich. Sprawdź, kto je dla Ciebie przygotuje.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była wypierana przez domy betonowe. Obecnie jednak zauważyć możemy fakt, iż ich popularność powoli rośnie. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem mnóstwo plusów. Najistotniejszym jest z pewnością styl – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Istotne okazuje się też to, iż domy drewniane są przyjazne dla środowiska, gdyż są wznoszone tylko z naturalnych surowców. Drewno potrafi też pochłaniać fale pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, a to sprawia, że ich mieszkańcy wydajniej sypiają i chronią układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najpopularniejszym rodzajem domów drewnianych są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl tatrzańską architekturę. Często budowane są z bali, zaś styl ich wykończenia odwołuje się do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna zauważymy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – między innymi części betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić również, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Pamiętajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, według jakiego został wzniesiony. Dlatego stawiając na takie rozwiązanie, dobrze sprawdzić dotychczasowe realizacje twórcy i dowiedzieć się, co sądzą o nim wcześniejsi kontrahenci. Ważne jest, by w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy gwarancję, iż nasze zamówienie będzie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze warto również sprawdzić się, czy architekt działa z ekipą, która wybuduje dom – dzięki temu inwestycja przebiegnie prędzej.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]