Wykorzystanie szalunków w konstrukcjach betonowych i murowanych

Wykorzystanie szalunków w konstrukcjach betonowych i murowanych

Szalunki Kraków zamówisz na sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to tymczasowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Zwykle wykorzystuje się je podczas wylewania ścian z betonu – wtedy są one potrzebne do tego, by stosownie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się także w trakcie wznoszenia budynków murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na przygotowanie przelotów na drzwi, bramy i okna. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i w jaki sposób inwestorzy mogą je znaleźć.

Rodzaje szalunków

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest struktura sporządzona z desek drewnianych ewentualnie grubych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami, którą można użytkować ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże pracochłonna – większość wykonawców i inwestorów decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do szybkiego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego typu szalunki mogą być wykonane ze sklejki, drewna lub metalu, jak również łączyć w sobie dwa a nawet trzy materiały. Zazwyczaj jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich gatunków drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę spajają głowice ze stali bądź aluminium, narożniki, belki i łączniki.

Wynajem szalunków – kto powinien skorzystać?

Firmy cyklicznie parające się pracami murarskimi mają swoje szalunki. Inaczej jest natomiast w przypadku inwestorów, którzy planują planujących wybudować pojedynczy obiekt czy zespołów, które zwykle świadczą odmienne usługi. Kupno wszystkich elementów potrzebnych do wykonania szalunku byłoby całkiem odpowiedzialne finansowo . Dużo mądrzejszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]