Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Wyprawa Himalaje - ta niebywała oferta Cię pozytywnie zaskoczy.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście tam leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie wspomnieć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są areną zmagań uznanych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Przyczyną komplikacji bywa także samo przygotowanie podróży – kupno biletów lotniczych oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących trekkingi w wysokich górach. Dodatkowym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z jasnych względów osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Karakorum bądź Himalaje z rzadka postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednak, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, ponieważ często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]