Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Jak zorganizować zagraniczne wyprawy górskie?

Na www.exploruj.pl/wyprawy/ znajdziesz pełną ofertę wypraw.

Góry od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, porywające widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od dłuższego czasu cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Zróżnicowany poziom trudności tras powoduje, że każdy – także absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopotów może natomiastprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Napomknięte komplikacje mogą okazać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich wypadkach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod okiem wytrawnego przewodnika, nie znaczy jednakże, że każdy może wziąć w nich udział. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze destynacje

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Himalaje oraz Karakorum, jakkolwiek ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty większość sympatyków trekkingów nie decyduje się na taki wyjazd. Znacznie tańsze są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy organizują też wyprawy w góry Ameryki Północnej (zwłaszcza Alaski) i w Andy (Ameryka Południowa).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]