Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Najciekawsze trasy rowerowe w Małopolsce

Wszystko o najciekawszymi trasami rowerowymi w Małopolsce.

Małopolska może poszczycić się rozległą rozmaitością geograficzną przyrodniczą i ślicznymi pejzażami. Gigantyczne wrażenie robią przede wszystkim góry, których w Małopolsce nie brakuje – ale nie tylko. Wiele z efektownych miejsc wolno odwiedzić rowerem. Opisujemy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy i szlaki rowerowe w Małopolsce są bardzo zróżnicowane. Odnajdziemy tu również takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak i trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej będzie VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są niezmiernie malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę i podziwianie pejzaży.
Jako że wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie jesteśmy w stanie nie nadmienić o trasie VeloDunajec, jaką co poniektórzy nazywają wprost wizytówką Małopolski. Po drodze napotykamy dużo atrakcji, pomiędzy innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, jednak prawdopodobnie największą z nich jest wycieczka szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze krajobrazy są niezapomniane!
Inną trasą rowerową, która należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu znanych oraz najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten szlak rowerowy biegnie naokoło Jeziora Czorsztyńskiego. Jego walorem – oprócz pięknych widoków (i to bez względu od pory roku) – jest fenomenalna powierzchnia oraz mnogość atrakcji i bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on albowiem swój rowerowy wariant. Ten trakt rowerowy zapewnia takie atrakcje jak malownicze ruiny zamków i interesująca przyroda, lecz również przewyższenia i trudności techniczne na trasie.