Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Oferta wycieczki na Kilimandżaro w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was przygotowaliśmy.

Wspinaczka na górskie szczyty to fantazja wielu globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe eskapady. Niezatartych przeżyć z pewnością zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają głównie znikające już lodowce, sposobność zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również niepowtarzalne krajobrazy. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Mawenzi, Shira oraz Uhuru. Wyprawa na najwyższy afrykański szczyt wymaga należytej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniająca się pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny charakteryzować się świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez blisko 8 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest także zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni też stosowna profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady, a także zakładanie odzieży z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]