Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Wyprawy trekkingowe dla początkujących i zaawansowanych

Jeżeli ciekawi Cię aktualna oferta wycieczek trekkingowych, skieruj się na www.exploruj.pl.

Wycieczki w góry mogą mieć rozmaite formy. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bezpośrednim sąsiedztwie schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. Żeby uczestniczyć w tych ostatnich, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość podziwiania cudownych widoków i obcowania z dziką przyrodą.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swojej kondycji

Skala trudności jest zależna od terytorium, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wyróżniają 3 poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zwiększonej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Tatrach. Ostatni stopień to wyprawy dla jednostek z doskonałą sprawnością, wiedzą z zakresu natury wysokich gór i biegłym w obsługiwaniu sprzętu, a także nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w trakcie wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można praktykować we wszystkich górach. W naszym kraju pasjonaci tego typu rozrywki najbardziej cenią sobie szlaki tatrzańskie. Jeśli zaś idzie o pozostałe pasma Europy, największym uznaniem cieszą się Alpy, Karpaty Wschodnie, bałkańskie Góry Przeklęte, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny zaś spróbować swoich sił podczas wycieczki w Himalajach, Karakorum bądź Andach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]