Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany nieznanymi miejscami w Małopolsce.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż zdarza się, że z trudem można znaleźć coś dla siebie w gąszczu wiadomości o ciekawych zabytkach i planowanych eventach sportowych bądź kulturalnych w Małopolsce.

Strona o atrakcjach w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Żeby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale także o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której szybko znajdą kempingi, motele i hotele, zabytki i galerie, a także Centra Informacji Turystycznej położone w miejscowościach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Co ciekawe, dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi urok parków krajobrazowych i narodowych, trasy rowerowe czy zamek na Wawelu.

Strona o atrakcjach turystycznych Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o turystach z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz mniejszych górskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Niesłychanie pomocna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, gdzie poznają kluczowe słowa i powiedzenia, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas pobytu naszym kraju.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego