Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Chcesz poznać ładne miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych i ciekawych zabytkach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj portal stworzony specjalnie dla turystów

By przybliżyć wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, powstała witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o wystawach i wydarzeniach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której szybko znajdą schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele, Centra Informacji Turystycznej oraz zabytki i muzea położone w miejscowościach województwa. Serwis ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Z kolei dla osób, które z różnorodnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, zamek na Wawelu czy czar parków krajobrazowych i narodowych.

Strona o atrakcjach turystycznych w Małopolsce nie pomija cudzoziemców

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych górskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku niemieckim, francuskim, słowackim i rosyjskim. Niezwykle pomocna dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają ważne wyrażenia i zwroty, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie wczasów naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego