Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Żeby dowiedzieć się o tym, jak rozwiązać problem z malware WP, kliknij na ten adres.

WordPress stał się w ostatnich latach tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów oraz witryninternetowych działających z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na miliony. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony postawione na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerów. W razie zainfekowania witryny, konieczne będzie usunięcie wirusa z WordPressa.

Jak zidentyfikować zainfekowanego WordPressa?

Ze witryny wychodzą wiadomości-śmieci? Logowanie jest zablokowane? Wpisy na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją odnośniki do obcych Ci portali? To zaledwie kilka z możliwych oznak wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach niezbędne jest ekspresowa reakcja, aby zlikwidować powód infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów powinno się powierzyć fachowcom od tego typu zadań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa często przekracza wiedzę osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie wirusów WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą skrupulatny przegląd plików i baz danych strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów, a także pliki htaccess i wp-config. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które ograniczą ryzyko dalszych ataków. Jeśli długookresowe zawirusowanie spowodowało dodanie strony do wykazu wykluczeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć też niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju katalogów. Okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie wtyczek jest bardzo istotne, bowiem likwidacja wszystkich następstw zainfekowania nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie powtórzy się za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]