Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Pełna oferta skitur.

Gros turystów wyjeżdżających w góry zimą, jedzie tam najczęściej jedynie po to, by oddać się szusowaniu na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu zapisać się na skitury czy też wyprawy na rakietach.

Skitury , czyli terenowa jazda na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już banalnego relaksu w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich piękna w trakcie stosunkowo intensywnych, a zarazem dających wiele satysfakcji skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy potrafią również posługiwać się czekanem oraz rakami. Czemu? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko w Europie

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami pasjonatów skitur są z pewnością bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie nie muszą jednakże ograniczać się wyłącznie do wypadów odbywających się w granicach Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują kapitalne warunki do tego typu wypraw. W czasie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal leżący na wysokości ponad 4000 m nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, która wyprawa okaże się odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności, mogą szukać w tym obszarze pomocy organizatorów skitur i ich instruktorów.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]