Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Chcesz skorzystać z oferty biura rachunkowego Katowice? Koniecznie sprawdź brabis.pl.

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikrofirmy zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. księgowości na stałe, zaś ich właściciele często nie są gotowi rzetelnie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż myśli część z nas – wystarczy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy postawić przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet firmy profesjonalistom od rachunkowości, zyskamy pewność, iż skutkiem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez US nie będzie nałożenie mandatu. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i pracy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy także nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już potrzeby często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się jedynie cenami usług – podejrzanie niskie koszty usług nierzadko zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego specjaliści posiadają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, między innymi przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie delegacji.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]