Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Catering świąteczny – warto zamówić go profesjonalnej ekipie

Potrzebujesz sprawdzić, komu zlecić catering świąteczny Katowice? Nie zwlekaj! Koniecznie wejdź na lastrada.pl.

Ostatnie dni roku to okres, który spędzamy głównie wraz z rodziną, jednak spotkania świąteczne odbywają się też w firmach. Nieraz kadra firmy aranżuje je sama, osobiście przyrządzając bożonarodzeniowe potrawy, lecz w dużych zakładach pracy ten schemat działania często nie jest skuteczny. Aby zatem ułatwić sobie zadanie planowania firmowych spotkań bożonarodzeniowych, zarówno dużych, jak i tych w małym gronie, polecamy skorzystać z usługi cateringu świątecznego.

Barszcz czerwony, ryby, krokiety z grzybami i kapustą – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na bożonarodzeniowym stole powinny pojawić się tradycyjne świąteczne przysmaki. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupiący filet z karpia albo pstrąga, a także staropolskie zupy – obligatoryjnie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie także zupa rybna. Na stole nie powinno brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które najczęściej spożywane są razem z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez przekąsek na zimno, m.in. bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Trzeba też zadbać o pyszny frykas na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy makowiec, puszysty sernik bądź kutię z rodzynkami.

Firmowy catering świąteczny – porozmawiaj z pracownikami o menu

Organizację Bożego Narodzenia w firmie trzeba zainicjować z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy określić termin spotkania i dopasować go do harmonogramu urlopów pracowników. Pozwala to dokładniej oszacować przypuszczalną liczbę gości uroczystości, a w rezultacie ułatwi zamówienie właściwą ilość porcji. W dobrym tonie jest omówić z zatrudnionymi menu i razem złożyć zamówienie na te dania z katalogu firmy cateringowej, które wszyscy uwielbiają. Ważne jest również to, by dowiedzieć się czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, czy też są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla tych pracowników należy zamówić dania odpowiadające ich diecie. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne akceptują zlecenia przez większą cześć grudnia, jednak nie należy robić tego w ostatniej chwili.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]