Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Jeżeli interesuje Cię dobra oferta lokalu na komunie, skieruj się na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy podobnie oczekiwanym wydarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to dziwić, jako że to zazwyczaj pierwsza istotnie wielka biesiada dla rodziny, na której dziecko wie, że wszystko skoncentrowane jest tylko na nim. Wobec tego rodzice starają się, aby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Lokal na komunię – zarezerwuj od razu jak będzie ogłoszona data wydarzenia

Jeszcze przed fazą rozsyłania zaproszeń na sakrament rodzice muszą wybrać czy podejmą krewnych w swoim domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Goszczenie zaproszonych w domu jest najczęściej możliwe wówczas, gdy organizujemy uroczysty obiad wyłącznie dla bardzo bliskiej kilkuosobowej rodziny, ale to już rzadkie sytuacje. Przyjęcia komunijne przeobraziły się w ostatnich czasach w huczne eventy rodzinne, na które przyjeżdża czasem do stu gości, dlatego też zwykle odbywają się w restauracjach bądź domach weselnych. Jeśli planujemy zabukować najodpowiedniejszą salę, warto rozpocząć poszukiwania lokalu, jak tylko zostanie ustalony dzień sakramentu. W okresie komunijnym znacznym problemem może być też znalezienie dobrej firmy cateringowej, w związku z tym polecamy wybrać taką salę na organizację obiadu, która współpracuje na stałe z profesjonalnym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu dań na komunie. Istotne jest też to, aby lokal na przyjęcie komunijne zlokalizowany był tak, by transport wszystkich uczestników imprezy z kościoła był komfortowy oraz szybki.

Organizacja komunii – o czym jeszcze pamiętać?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który upamiętni ku pamięci ten dzień – nie tylko wydarzenia w kościele, ale także odbywającą się później zabawę gości. Zwyczajem są także aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne fotografie z rodziną i chrzestnymi. Sala komunijna musi zatem wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi pomieszczeniami. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, gdzie przy dobrej pogodzie uda się zrealizować sesję zdjęciową w plenerze. Opcja wyjścia do ogrodu to dodatkowa atrakcja dla najmłodszych gości przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, wypada wziąć pod uwagę skorzystanie z usług animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Oczywiście, zaproszeni na obiad komunijne kupią podarunki dla dziecka. Rodzice najczęściej dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednakże w zaproszeniu można uwzględnić, iż nie zgadzamy się na pewne typy prezentów, np. quada czy zabawkowe pistolety.

Nasz adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]