Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Więcej informacji o uszczelnianiu okien PCV - kliknij tutaj.

Na samopoczucie lokatorów w ogromnym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają dom przed wilgocią i chłodem, jak również odcinają go od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, by zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z sugestią specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, gdyż po tym okresie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wykonanych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (w większości wypadków służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga praktyki i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy rozpoczynać pracy na własną rękę. Lepiej uczynimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale także i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]